Разлика помеѓу преработките на „Готски јазик“

Додадени 65 бајти ,  пред 11 година
изворно име
с (Бот менува: Image -> Податотека)
(изворно име)
{{Инфокутија Јазик
|име=Готски
|изворноиме=𐌲𐌿𐍄𐌰𐍂𐌰𐌶𐌳𐌰/𐌲𐌿𐍄𐌹𐍃𐌺𐌰|
|изговор=|
|држави=[[Дакија]], [[Италија]], [[Галија]], [[Шпанија]]
1.270

уредувања