Десеттобој: Разлика помеѓу преработките

Додаден 21 бајт ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{внимание}}
Десетобој е [[атлетика|атлетички]] повеќебој (десет дисциплини) за мажи воведен како атлетичка дисциплина во [[1884]] година во САД. На распоредот на [[Олимписки игри|Олимписките игри]] десетобојот прв пат се најде во [[Стокхолм]] [[1912]].
 
2.628

уредувања