Разлика помеѓу преработките на „Џибути (град)“

Додадени 28 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: pnb:جبوتی (شہر)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с (Бот Додава: pnb:جبوتی (شہر))
[[pl:Dżibuti (miasto)]]
[[pms:Djibouti (sità)]]
[[pnb:جبوتی (شہر)]]
[[pt:Djibouti (cidade)]]
[[ru:Джибути (город)]]
46.384

уредувања