Разлика помеѓу преработките на „16 август (настани)“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
link
(средување)
с (link)
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1896]] 
|Во [[Јукон]], северозападниот дел на [[Канада]], откриено е злато кое поттикнало десетици илјади авантуристи да тргнат во потрага, во тнр. ''[[златна треска'']].
|-
|valign="top" align="right"|[[1914]] 
4.318

уредувања