Разлика помеѓу преработките на „Фердинанд II (Арагон)“

с
ситно средување
с (ситно средување)
| coronation =
| predecessor =[[Хуан II од Арагон|Хуан II]]
| successor =[[Хуана Кастилјска|Хуана III]] и [[Карлос I]]
| succession1 =Крал на [[Кастилја]]
| reign1 =1475-1503
4.318

уредувања