Разлика помеѓу преработките на „Сили на Оската“

Одземени 22 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Category -> Категорија)
<gallery>
Image:Flag of Germany 1933.svg|[[Нацистичка Германија]]
Image:Naval Ensign of Japan.svg|[[ЦарствоЈапонска ЈапонијаИмперија]]
Image:Flag of Italy (1861-1946).svg|[[Кралство Италија]]
Image:Flag of Bulgaria (1878-1944).svg|[[Царство Бугарија]]
Image:Flag of Hungary 1940.svg|[[Кралство Унгарија]]
Image:Flag of Romania.svg|[[Кралство Романија]]
Image:Flag of RSI.svg|[[СоцијалистичкаСоцијална Република Италија]]
Image:Flag of Finland.svg|[[Финска]]
Image:Flag of Croatia Ustasa.svg|[[Независна Држава Хрватска]]
Image:1931 Flag of India.svg|[[Привремена Влада на Индија]]
Image:Flag of Thailand.svg|[[Сијам]] ([[Тајланд]])
Image:Flag of Manchukuo.svg|[[МанџуријаМанчукуо]]
Image:Flag of Free France 1940-1944.svg|[[ВишистичкаВиши Франција]]
Image:Slovakia WW2 flag.svg|[[Словачка]]
</gallery>
Анонимен корисник