Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Аскалон“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
{{Крстоносни војни}}
'''Битката кај Аскалон''' се водела на [[12 август]] [[1099]] година, и често се смета дека оваа битка е последна од [[Прва крстоносна војна|Првиот крстоносен поход]]. По ова војна, [[крстоносци|крстоносците]] се вратиле по своите домови бидејќи била постигнетапостигната целта на овој поход.
 
{{Крстоносни војни-никулец}}