Разлика помеѓу преработките на „Битка кај Аскалон“

нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: ru:Битва при Аскалоне)
{{Крстоносни војни}}
'''Битката кај Аскалон''' се одржалаводела на [[12 август]] [[1099]] година, и често се смета дека оваа битка е последна од [[Прва крстоносна војна|Првиот крстоносен поход]]. По ова војна, [[крстоносци|крстоносците]] се вратиле по своите домови бидејќи била постигнета целта на овој поход.
 
 
 
{{Крстоносни војни-никулец}}