Разлика помеѓу преработките на „Паоло Веронезе“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Image -> Податотека)
с
 
==Познати дела==
{{commonscat}}
 
*''[[Алегорија на Мудроста и Силата]]''
 
== Надворешни врски ==
{{commonscat}}
* [http://www.kfki.hu/~arthp/bio/v/veronese/biograph.html Биографија на Паоло Веронезе] со врска до многу негови слики {{en}}
 
[[Категорија:Ренесансни сликари|Веронезе, Паоло]]