Разлика помеѓу преработките на „Портик“

Додадени 26 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
 
с
{{architecture-stub}}
 
[[категорија:Архитектонски елементи]]
[[Category:Architectural elements]]
[[Категорија:Архитектонски глосар]]
[[Category:Architectural glossary]]
[[Category:Architectural elements]]
 
[[cs:Portikus]]