Разлика помеѓу преработките на „Концентрационен логор“

категорија
с (Бот Додава: la, lt, lv, sw Менува: de, eu, uk)
(категорија)
Денес изразот концентрационен логор има безмалку исто значење како и логор на смртта.
 
[[Категорија:Концентрациони логори]]
{{никулец}}
 
 
{{никулец}}
 
[[af:Konsentrasiekamp]]
4.318

уредувања