Разлика помеѓу преработките на „Пријатели (ТВ серија)“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: кој што -> којшто, несакајќи -> не сакајќи, Image -> Податотека)
с
ТВ серијата „'''Пријатели'''“ ([[англиски јазик|англиски]] ''Friends'') е наградувана американска комедија за група од шест пријатели кои живеат во [[Њујорк]]. Премиерно е прикажана од [[1994]] до [[2004]]. Создадена е од [[Дејвид Крејн]] и [[Марта Кауфман]], а продуцирана од [[Кевин С. Брајт]], [[Марта Кауфман]] и [[Дејвид Крејн]]. Оваа серија е една од најпопуларните серии на сите времиња, и е прикажана во повеќе од 100 земји. Последната епизода е една од најгледаните епизоди во [[САД]].
 
Во [[Македонија]], серијата првобитно беше емитувана на неколку телевизии, но првпат во целост беше прикажана на [[А1 телевизија]]. МоменталноВо 2008, повторносеријата беше во сецелост емитуварепризирана на [[А2 телевизија]].
 
==Потекло==
1.250

уредувања