Абрахам Маслоу: Разлика помеѓу преработките

Додадени 84 бајти ,  пред 12 години
с
Add image from http://tools.wikimedia.de/~emijrp/imagesforbio/
с (Add image from http://tools.wikimedia.de/~emijrp/imagesforbio/)
[[Податотека:Abraham maslow.jpg|thumb|right|Абрахам Маслоу]]
'''Абрахам Харолд Маслоу''' ({{lang-en|Abraham Harold Maslow}}) ([[1 април]] [[1908]] – [[8 јуни]] [[1970]]) бил [[САД|американски]] [[психологија|психолог]]. Неговото име најчесто се поврзува со хиерархијата на човековите потреби.
 
206

уредувања