Разлика помеѓу преработките на „Монровија“

Додадени 15 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Image -> Податотека)
* [http://www.fotopaises.com/fotos/Liberia/LR.html Фотографии од Монровија]
 
[[Категорија:Главни градови наво државитеАфрика|Монровија]]
[[Категорија:Либерија]]