Разлика помеѓу преработките на „Контексно слободна граматика“

с
с (Бот Менува: pt:Gramática livre de contexto)
с (Бот Додава: sh:Kontekstno neovisna gramatika)
[[pt:Gramática livre de contexto]]
[[ru:Контекстно-свободная грамматика]]
[[sh:Kontekstno neovisna gramatika]]
[[sk:Bezkontextová gramatika]]
[[sr:Контекстно слободна граматика]]
109.264

уредувања