Разлика помеѓу преработките на „Анархистички комунизам“

с
додадов шаблон анархизам
с (Бот Додава: ro, ru, tr Менува: cs)
с (додадов шаблон анархизам)
{{Шаблон:Анархизам}}
'''Анархистичкиот комунизам''' е форма на [[анархизам]] што предлага напуштање на државата и капитализмот во однос на хоризонтална мрежа на доброволни асоцијации каде што секој и секоја ќе биде слободен и слободна да ги задоволи сопствените потреби.
 
[[tr:Anarşist komünizm]]
[[zh:無政府共產主義]]
'''Задебелен текст'''
366

уредувања