Разлика помеѓу преработките на „Бил Клинтон“

Додаден 21 бајт ,  пред 12 години
с
Бот Додава: war:Bill Clinton; козметичке промене
с (Бот Додава: en:Bill Clinton)
с (Бот Додава: war:Bill Clinton; козметичке промене)
| роден_место=[[Хоуп]], [[Арканзас]]
| сопружник=[[Хилари Клинтон]]
| партија= [[Демократска партија (САД)| Демократска]]
| религија=[[Протестант]]
| потпис=Signature of Bill Clinton.svg
[[ur:بل کلنٹن]]
[[vi:Bill Clinton]]
[[war:Bill Clinton]]
[[wuu:克林顿总统]]
[[yi:ביל קלינטאן]]