Разлика помеѓу преработките на „Македонија и Берлинскиот конгрес“

нема опис на уредувањето
с (Бот менува: кој што -> којшто)
* [http://www.macbro.org/MK/istorija/ostn/berlinskidog.html За Берлинскиот договор на macbro.org]
 
[[Категорија:ИсторијаМакедонија напод ЕвропаОсманлиска власт]]
 
[[bg:Берлински договор]]