Разлика помеѓу преработките на „Пејо Јаворов“

Додаден 1 бајт ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
с (DEFAULTSORT)
с
{{Бугарија-писател-никулец}}
 
{{DEFAULTSORT:Јаворов, Пејо}}
[[Категорија:Бугари]]
[[Категорија:Дејци на ВМОРО]]
5.612

уредувања