Разлика помеѓу преработките на „Пејо Јаворов“

Одземени 13 бајти ,  пред 11 година
с
DEFAULTSORT
(+ kат)
с (DEFAULTSORT)
{{Бугарија-писател-никулец}}
 
<!-- {{DEFAULTSORT:Јаворов, Пејо}} -->
[[Категорија:Бугари]]
[[Категорија:Дејци на ВМОРО]]
[[Категорија:Бугарски писатели]]
[[Категорија:Бугарски револуционери од Тракија]]
5.612

уредувања