Разлика помеѓу преработките на „Извршна власт“

Додадени 6 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Менува: tl:Tagapagpaganap (pamahalaan)
с (Бот Додава: fa:قوه مجریه)
с (Бот Менува: tl:Tagapagpaganap (pamahalaan))
[[ta:செயலாட்சியர்]]
[[th:อำนาจบริหาร]]
[[tl:SangayTagapagpaganap tagapagpaganap(pamahalaan)]]
[[tr:Yürütme erki]]
[[uk:Виконавча влада]]
58.155

уредувања