Разлика помеѓу преработките на „Хаџидимово (општина)“

нема опис на уредувањето
 
'''Општина Хаџидимово''' (на [[бугарски јазик|бугарски]]:''Община Хаджидимово'') се наоѓа во [[Благоевградска област]] ([[Пиринска Македонија]]), [[Република Бугарија]]. Центар на општината е градот [[Хаџидимово]] (на [[бугарски јазик|бугарски]]:''Хаджидимово''). Општината има 15 населени места со вкупно население од 11366 жители (21.07.05 г.).
 
{{Мак-никулец}}
 
<!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = -->
{{Инфокутија Општини во МакедонијаБугарија|
| име=Хаџидимово
| седиште=Град Хаџидимово
== Надворешни врски ==
 
[[Категорија: Македонски општини]]
[[Категорија: Општини во Пиринска Македонија]]
[[Категорија: Општини во Република Бугарија]]
 
620

уредувања