Ӱ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 14 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: bg:Ӱ)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{{Cyrillic alphabet navbox|
Heading=Кирилична буква Ӱ|
Image=[[ImageПодатотека:Cyrillic letter U with Diaeresis.svg|100px]]|
}}
 
941.847

уредувања