Шарлот: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 13 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:CharlotteSkyline2008123456789.jpg|thumb|220px|Шарлот]]
 
'''Шарлот''' ({{lang-en|Charlotte}}) е град вo [[САД|американската]] [[Сојузни држави во САД|држава]] [[Северна Каролина]]. Овој град според статистиките во [[2007]] година, има 671 588 жители, што го прави најголем град во Северна Каролина, и 19-ти град по број на жители во [[САД]].
941.847

уредувања