Разлика помеѓу преработките на „Средночешки крај“

Додадени 39 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Category -> Категорија, Image -> Податотека
с (Бот Додава: war:Butnga nga Bohemia (rehiyon))
с (Бот менува: Category -> Категорија, Image -> Податотека)
* [http://www.czech.cz/index.php?section=1&menu=5&action=text&id=149 Region statistics]
 
[[ImageПодатотека:Central_Bohemia_districts.png|thumb|лево|250px|Дистриктите на Централна Бохемија]]
 
{{clear}}
{{coord|49|59|54|N|14|32|50|E|region:CZ-SZ_type:adm1st|display=title}}
 
[[CategoryКатегорија:Централна Бохемија| ]]
[[CategoryКатегорија:Региони на Чешка]]
 
[[bg:Среднобохемски край]]
941.847

уредувања