Разлика помеѓу преработките на „Химна на Русија“

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: така да -> така што
с (Бот Додава: eo:Nacia Himno de la Rusia Federacio)
с (Бот менува: така да -> така што)
Ни дава нам за идни години.<br>
Нам сила ни дава нашата верност во татковината.<br>
Така било, така е и така дашто биде секогаш!<br><br>
 
Рефрен
941.847

уредувања