Разлика помеѓу преработките на „Херакле“

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Категоризација)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:0064MC.jpg|thumb|Херкулес, позлатена бронза од 2 век п.н.е. ([[Капитолински музеи]])]]
 
 
941.847

уредувања