Разлика помеѓу преработките на „Франсоа Купрен“

Додадени 30 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: ko:프랑수아 쿠프랭)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
|Birth_name = Франсоа Купрен
|Alias = Купрен Великиот
|Born = [[10 ноември]], [[1668]]<br><small>[[ImageПодатотека:Pavillon royal de France.svg|left|22x20px|Знаме на Кралството Франција]] [[Париз]], [[Кралство Франција|Франција]]</small>
|Origin =
|Died = [[11 септември]], [[1733]]<br><small>[[ImageПодатотека:Pavillon royal de France.svg|left|22x20px|Знаме на Кралството Франција]] [[Париз]], [[Кралство Франција|Франција]]</small>
|Instrument =
|Genre = [[Барокна музика|Барок]]
941.847

уредувања