Разлика помеѓу преработките на „Фелисити Хафман“

Одземени 2 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: сеуште -> сѐ уште, линкови -> врски
с (Бот Додава: af:Felicity Huffman)
с (Бот менува: сеуште -> сѐ уште, линкови -> врски)
 
 
Во [[2005]], Хафман откри дека во тинејџерските години боледувала од [[Анорексија|анорексија]] и [[Булимија|булимија]]. Меѓутоа, со [[Терапија|терапија]] ги победила овие [[Болест|болести]]. Таа сеуштесѐ уште е позната по нејзината смисла за [[хумор]], прави шеги на сопствена сметка, и за себе верува дека „не е убава“. Голема обожавателка е на [[Тина Тарнер]], нејзиниот сон бил да стане [[пејачка]], и кога гостувала во ''[[Опра Винфри|Шоуто на Опра Винфри]]'', Опра ја изненадила кога на сцената ја повикала [[Тина Тарнер]] и и овозможила да запее со својата омилена [[пејачка]].
 
== Кариера ==
 
 
== Надворешни линковиврски ==
* {{imdb name|id=0005031|name=Фелисити Хафман на IMDB}}
* [http://www.felicity-huffman.com/ Felicity Huffman Online]
941.847

уредувања