Разлика помеѓу преработките на „Универзитет „Св. Климент Охридски“ – Битола“

с
Бот менува: Image -> Податотека
с
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{{Универзитет
|name = Универзитет „Св. Климент Охридски“
|image = [[ImageПодатотека:УКЛО.gif|100px|Логото на универзитетот Св. Климент Охридски]]
|established = [[25 април]] [[1979]]
|staff=
941.847

уредувања