Увс (покраина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
Нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Image -> Податотека)
 
== Административна поделба ==
[[ImageПодатотека:Mongolia Uvs sum map mk.png|thumb|десно|250px|Области во Увс]]
{| class="wikitable"
|-
941.847

уредувања