Разлика помеѓу преработките на „Тулска област“

Додадени 30 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: ka:ტულა (ოლქი))
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:Flag of Tula Oblast.svg|right|200px|Знамето на Тулската област]]
[[ImageПодатотека:RussiaTula2005.png|right|Местоположбата на Тулската област во рамките на Русија]]
 
'''Тулска област''' ([[Руски јазик|руски]]: ''Тульская область'') е [[Субјекти на Руската Федерација|федерален субјект]] на [[Русија]] ([[област]]). Административен центар е градот [[Тула, Русија|Тула]].
941.847

уредувања