Те сакам, човеку: Разлика помеѓу преработките

Одземени 2.222 бајти ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: {{subst:ф_постер|(Име на статијата)|(Извор на сликата)}} {{Infobox Film | name = Те сакам, човеку (...)
 
Нема опис на уредувањето
{{Non-free use rationale
|Description=Филмски постер за филмот [[(Име на статијата)]]
|Source=(Извор на сликата)
|Article=(Име на статијата)
|Portion=Целата порција на филмскиот постер, редуциран квалитет
|Low_resolution=Да
|Purpose=Сликата е значајна за идентифицирање на темата на статијата, а тоа е самиот филм.
|Replaceability= Бидејќи станува збор за постер кој е промотивен материјал, не постои слободен еквивалент кој ефективно ќе ја идентифицира темата на статијата. Единствениот слободен материјал може да произлезе од евентуалните поединечни уметнички концепти кои можат да потекнат од делото.
|other_information =
----
'''Oбјаснување за фер употреба:'''
# Сликата не ја ограничува способноста на сопствениците на авторските права да го продаваат нивниот продукт.
# Сликата е само еднаш користена и е со ниска резолуција за да се избегне пиратство.
# Сликата е објавена надвор од Википедија; види извор погоре.
# Сликата ги задоволува генералните барања за содржина и е енциклопедиска.
# Сликата ги исполнува правилата на Википедија за конкретни медиуми.
# Сликата се користи во именскиот простор за статии.
# Сликата има краток опис кој ја идентифицира сликата, го забележува изворот и дава придонес на носителот на авторските права.<br>
----
'''Лиценца:'''
{{Филмски плакат}}
----
}}
 
{{Infobox Film
| name = Те сакам, човеку (I Love you, Man)
2.930

уредувања