Разлика помеѓу преработките на „Сол (појаснување)“

с
нема опис на уредувањето
 
с
*[[Соли]] како група на неоргански хемиски соединенија и
*[[Готварска сол]], или NaCl (натриум хлорид), основната кујнска сол.
 
[[Категорија:Појаснувања]]
13.850

уредувања