Разлика помеѓу преработките на „Маја Апостолоска“

нема опис на уредувањето
'''Маја Апостолоска''' е поетеса и книжевна критичарка. Родена е на [[07 декември]] [[1976]] година. Дипломирала на Катедрата за општа и компаративна книжевност на Филолошкиот факултет во„Блаже Конески“ - Скопје., каде моментално е магистрантка по македонски јазик и лингвистика.
 
==Литературно творештво==
22

уредувања