Разлика помеѓу преработките на „Прва фудбалска лига на Македонија 2007/2008“

с
Бот менува: кое што -> коешто
с (→‎Конечна табела: ситна поправка)
с (Бот менува: кое што -> коешто)
'''Фудбалската сезона 2007/2008''' била шеснаесеттото по ред фудбалско првенство во [[Прва Македонска Лига (фудбал)|првата лига на Република Македонија]]. Шампион во таа сезона бил [[ФК Работнички Кометал]] и со тоа обезбедил место во првата рунда од квалификациите за [[УЕФА лига на шампиони]]. Второто место го освоил [[ФК Милано]] со што освоил место во првата рунда од квалификациите за [[УЕФА куп]]от, а третото место, место кое штокоешто порано водело во [[Интертото куп]]от кој бил укинаат таа сезона, го освоил [[ФК Пелистер]] со што исто така се квалификувал во [[УЕФА куп]]от. Испаднале [[ФК Шкендија Тетово|ФК Шкендија 79]] и [[ФК Цементарница]].
 
==Конечна табела==
941.847

уредувања