Разлика помеѓу преработките на „Папа Адријан I“

Додадени 15 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Менува: zh:教宗哈德良一世)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{{Infobox Pope |
English name = Hadrianus I |
image = [[ImageПодатотека:Charlemagne and Pope Adrian I.jpg|200px]]|
birth_name = Адријан I |
term_start = [[1 февруари]] [[772]]|
941.847

уредувања