Разлика помеѓу преработките на „Папа Агапит I“

Додадени 15 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{{Infobox Pope |
English name = Agapetus I |
image = [[ImageПодатотека:Agapitus I.jpg|200px]]|
birth_name = Агапит I|
term_start = [[5 мај]] [[535]]|
941.847

уредувања