Разлика помеѓу преработките на „Папа Јован VII“

Додадени 15 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Менува: zh:教宗若望七世)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{{Infobox Pope |
English name = Johannes VII |
image = [[ImageПодатотека:Byzantinischer Mosaizist um 705 002.jpg|200px]]|
birth_name = Јован VII|
term_start = [[1 март]] [[705]]|
941.847

уредувања