Разлика помеѓу преработките на „Ото фон Бизмарк“

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:BismarckArbeitszimmer1886.jpg|thumb|right|Ото фон Бизмарк]]
{{пренасочување|Бизмарк|други значења|Бизмарк (појаснување)}}
{{внимание}}
941.847

уредувања