Михаил Саакашвили: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: '''Михаил Николозовиќ Сакашвили''' ({{роден на|21|декември|1967}}). [[Изображение:Mikhail Saakashvili, Da...)
 
Нема опис на уредувањето
'''Михаил Николозовиќ Сакашвили''' ({{роден на|21|декември|1967}}).
 
[[ИзображениеПодадотека:Mikhail Saakashvili, Davos (cropped).jpg|right|200px]]
 
== Ссылки ==
{{wikiquote|Михаил Николозович Саакашвили}}
{{rodovid|152890}}
* [http://www.president.gov.ge/ Правительство Грузии (официальный сайт)]
* [http://lenta.ru/lib/14159885/full.htm Михаил Саакашвили в Лентапедии]
Анонимен корисник