Разлика помеѓу преработките на „Официјални имиња на СССР“

с
нема опис на уредувањето
с
с
|-
||[[Осетски јазик|Осетски]]||ССРЦ||Советон Социалистон Республикæты Цæдис||Советон Цæдис
|-
||[[Чаваш јазик|Чаваш]]||СССР||Социаллă Совет Республикисен Союзĕ||
|-
||[[Татарски јазик|Татарски]]||СССР||Совет Социалистик Республикалар Союзы||Советлар Союзы
13.850

уредувања