Национална партија (Уругвај): Разлика помеѓу преработките

с
Бот менува: Category -> Категорија, Image -> Податотека
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с Бот менува: Category -> Категорија, Image -> Податотека
Ред 2:
party_name = Partido Nacional <br><small>''Национална партија''</small> |
colorcode = #1E90FF |
party_logo = [[ImageПодатотека:Flag of the National Party (Uruguay).svg|border|200px]] |
president = [[Хорхе Ларањага]] |
leader = [[Мануел Орибе]] |
Ред 21:
 
 
[[CategoryКатегорија:политички партии во Уругвај]]
 
 
941.847

уредувања