Разлика помеѓу преработките на „Националистичка народна коалиција“

с
Бот менува: Category -> Категорија, Image -> Податотека
с
с (Бот менува: Category -> Категорија, Image -> Податотека)
{{Infobox Philippine Political Party
| party_name = Националистичка народна коалиција <br> ''Nationalist People's Coalition''
| party_logo = [[ImageПодатотека:Npc-phil-logo.JPG|150px]]
| colorcode = #FFFFFF
| chairman = Фаустино Ди Јр..
{{политики на Филипините}}
 
[[CategoryКатегорија:Политички партии на Филипините]]
 
[[nl:Nationalist People's Coalition]]
941.847

уредувања