Разлика помеѓу преработките на „На Запад ништо ново“

Додадени 23 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: File -> Податотека
(инфо кутија)
с (Бот менува: File -> Податотека)
| title_orig = Im Westen nichts Neues
| translator =
| image = [[FileПодатотека:Remarque Im Westen nichts Neues 1929.jpg|200px]]
| image_caption = Корица од првата едиција
| author = [[Ерих Марија Ремарк]]
| genre = [[Воена новела]]
| publisher = [[Propyläen Verlag]]
| pub_date = January 29 јануари, 1929
| english_pub_date = [[Little, Brown and Company]], 1929
| media_type = Print ([[Hardcover|Hardback]])
941.847

уредувања