Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Внимание“

с
уникодирање на буква
с
с (уникодирање на буква)
<div id="todomessage" class="toccolours" cellspacing="4" style="width:64%; margin:2em auto;">
<div style="float: left;">[[Image:Evolution-tasks.png|42px]]</div>
<div style="center: 50px;"><center>'''На оваа статија треба {{Уникод|ѝ}} да се обрне ''внимание'' (форматирање, категоризирање, граматика, интервики или слично)'''</center><center>Можете да ѝ помогнете на Википедија со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} уредите] и трансформирате во стандардна вики-статија.</center></div>
</div>