Разлика помеѓу преработките на „Монголска Народна Партија“

с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: tr:Moğolistan Devrimci Halk Partisi)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
Моменталниот [[претседател на Монголија]], [[Намбарин Енхбајар]] е од редовите на МНРП, како и [[Премиер на Монголија|премиерот на Монголија]], [[Санџагин Бајар]].
 
[[ImageПодатотека:MAXH building.jpg|thumb|left|150px|Седиште на партијата]]
 
{{Монголија никулец}}
941.847

уредувања