Разлика помеѓу преработките на „Манџурија“

Додадени 16 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: File -> Податотека
с (Бот Додава: ga:An Mhanchúir)
с (Бот менува: File -> Податотека)
[[FileПодатотека:Manchuria.png|thumb|220px|Манџурија]]
 
'''Манџурија''' е огромен географски регион во североисточниот дел на [[Кина]]. Најголем град е [[Пинкјанг]].
941.847

уредувања