Разлика помеѓу преработките на „Малев“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот менува: Април -> април
с (Бот менува: Април -> април)
}}
 
'''Малев''' ({{lang-hu|Magyar Légiközlekedési Vállalat}}) е национален авиопревозник на [[Унгарија]] и авиокомпанијата е базирана на аеродромот во [[Будимпешта]]. Лета на 50 дестинации низ 34 земји ширум светот. Малев е член на алијансата [[Oneworld]] од Априлаприл 2007 година.
 
==Историја==
941.847

уредувања