Разлика помеѓу преработките на „Луј-Филип“

Додадени 15 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
(Мала промена)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
| name =Луј-Филип
| title =Крал на Французите
| image =[[ImageПодатотека:Franz Xaver Winterhalter King Louis Philippe.jpg|180px]]
| caption = Луј-Филип
| reign =[[9 август]] [[1830]] - [[24 февруари]] [[1848]]
941.847

уредувања